OMW FAZA GRUPOWA

OMW 2017 – FAZA GRUPOWA

1. WIELKA NIEWIADOMA - THE HORNETS

WYNIK: 4 - 0

SKŁAD WN: MACIEJ SIERAKOWSKI, ADAM SMARZYŃSKI, JAKUB FORNAL, ARKADIUSZ MATYSZCZAK, DAMIAN MADEJ, KAMIL BIEGAŃSKI, TOMASZ MARKOWSKI, ANDRZEJ JASKOWSKI

OPIS:

Zgodnie z przewidywaniami, założeniami, planami (czy jak to tam Andrzej nazywasz) miał być to tzw. „MECZ O AWANS”. Drugie spotkanie z MILART SOCCER TEAM (w ogóle „SOCCER” !?!?!?!) miało być spacerkiem przypieczętowującym awans do drugiej rundy. Natomiast pojedynek z MODECO FT - smaczkiem na koniec, który przy założeniu gry bez presji, pełną przyjemnością. Jakoś przeczuwałem, że wszystko odbędzie się zupełnie odwrotnie. Pierwszy mecz z THE HORNETS – „spacerek”. Z „szerszeni” przeciwnik nie miał nic. Ledwie wychodził z własnej połowy. Spokojnie mogło się zakończyć się wynikiem znacznie wyższym. Dużo zmarnowanych (jak zwykle) okazji. Indywidualne podpałki… Dobry rozbieg do następnych spotkań. Chyba nawet się nie spociłem….

1. WIELKA NIEWIADOMA - MILART SOCCER TEAM

WYNIK: 0 - 1

OPIS:

Już spotkanie pomiędzy MODECO FT a MILART SOCCER TEAM pokazało, że przedstawiony powyżej scenariusz nakreślony przez Andrzeja może nie nabrać mocy urzędowej…. Chociaż oglądałem ten mecz z perspektywy widza, MILART SOCCER TEAM wyglądało znacznie lepiej niż nasi wcześniejsi przeciwnicy – THE HORNETS. Już wówczas wiedziałem, że to będzie MECZ o AWANS (przy założeniu porażki z MODECO FT). I tak się stało. Nieco lepsza obrona przeciwnika, nasza dramatyczna nieskuteczność i niedokładność w kryciu przy rzucie rożnym doprowadziły do porażki. Takich meczy nie lubię najbardziej. Niby przeciwnik nic albo niewiele gra. Jeden błąd, strzał nienaturalnie precyzyjny i dzwon…. na 1 – 0. Dalej krótki czas spotkania, kilka niewykorzystanych okazji …. i koniec… I tutaj zaczyna się najciekawsza część każdego turnieju…. LICZENIE… J bo przecież nakreślony scenariusz szlak trafił (który to już raz….) Analiza ilości bramek zdobytych przez poszczególne zespoły … punktów…. Bezpośrednich pojedynków…. i regulaminu…. Analiza kolejnych wariantów…. A na koniec przecież pozostał najmocniejszy przeciwnik…. Faworyt całego turnieju…. Zwycięzca zimy 2017 – MODECO FT.

1. WIELKA NIEWIADOMA - MODECO FOOTBALL TEAM

WYNIK: 5 - 0

OPIS:

Podeszliśmy skoncentrowani. Uważna gra w obronie i konsekwentne realizowanie schematów w ataku doprowadziły do prowadzenia 1 – 0. Dogranie do ściany, Andrzej i 1 – 0. Klasyk WN. I w tym momencie doszło do pewnej kontrowersji. Czaja minął dwóch (jak to!?) i strzelił… ale czy wpadło??? Nagrania video tym razem nie było. Przepychanki, wnioskowania, argumentacja (butelka wody w bramce…. powinna przecież zostać strącona przez piłkę…… przecież gdyby piłka odbiła się od słupka to leciałaby szybciej…… itd.). Sędzia prawidłowo (!!!) ostatecznie nie uznał bramki. Po przecież nie wiedział czy wpadła czy nie. Technologii GOAL LINE nie ma. Nagrania nie ma. Niedające się rozstrzygnąć wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść drużyny broniącej…. Swoją drogą ciekawe, że po raz drugi z MODECO FT mamy taką samą sytuację i po raz drugi rozstrzygniętą na naszą korzyśćJ Do przerwy 2 – 0 dla nas. Po bezsensownej porażce z MILART SOCCER TEAM w końcu widać było zadowolenie. Bliżej końca wpadły kolejne bramki, a po wycofaniu przez MODECO bramkarza, wynik meczu został ustalony na 5 – 0. Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby bramka dla MODECO FT na 1 – 1 została zaliczona…. Nie mniej, to WN wygrała 5 – 0!!! Z MODECO FT!!! Jedziemy dalej! Druga runda z pozycji lidera grupy! BÓJCIE SIĘ!!!! NADCIĄGAMY!!!

AREK