Szpilmacherzy

01.09.1992

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
SZPILMACHERZY to amatorski klub sportowy z Dolnego Śląska, który niegdyś działał pod szyldem UKS-B. Historia drużyny rozpoczęła się jeszcze przed 1992 rokiem, kiedy to młodziutcy jeszcze zawodnicy z dużą łatwością ogrywali swoich rówieśników z innych drużyn. Ogólnie rzecz biorąc nie było im równych, głównie dzięki temu, iż większość z nich na co dzień trenowało w miejscowym profesjonalnym klubie... (zresztą do dziś najlepszym na Dolnym Śląsku). Tak jak już wyżej wspomniano w '92 roku - padł pomysł występowania pod wspólną nazwą - UKS-B. Od wtedy właśnie klub zaczął odnosić "poważniejsze sukcesy", o których szerzej wspomniano w dziale sukcesy. Stan taki utrzymywał się do roku 2004, kiedy to skład, a konkretnie poszczególni zawodnicy zaczęli "emigrować". W konsekwencji drużyna przestała jako tako funkcjonować - odnosząc od czasu do czasu pojedyncze zwycięstwa. Dopiero rok 2006 okazał się przełomowym, gdyż w miejsce starej drużyny powstała nowa z kilkoma dodatkowymi, nieznanymi dotąd twarzami. Drużyna w ciągu dwóch lat odniosła parę znaczących osiągnięć, jednak szczerze mówiąc nie jest to ta jakość co dawniej... ale kto wie - może jeszcze kiedyś odzyska formę i styl gry z lat poprzednich...